Kuruluşumuza Yapılacak Olan Ziyaretlerle İlgili Ziyaret Kuralları

Kuruluşumuza Yapılacak Olan Ziyaretlerle İlgili Ziyaret Kuralları

1)       Ziyarete gelirken engellinin durumunun uygun olup olmaması halleri (hastane randevusu, yemek saati, bakım saati, vs.) göz önünde bulundurularak merkezimiz iletişim numarası yoluyla aranarak tarafımıza ziyaretinizle ilgili bilgi verilmeli.

2)      Pandemi süreci sebebiyle her engellinin sadece birinci derece yakını bir kişi, haftada bir gün (pazar), bir saat, 09.00-17.00 saatleri arasında, maske-mesafe ve hijyen kurallarına uyum sağlamak kaydıyla ziyaret edebilecektir.

3)      Engelli yakınları, ziyarete gelirken merkezdeki diğer engelli bireyleri riske atmamak adına son 48 saat içerisinde yaptırılmış negatif PCR test sonucuyla birlikte ziyaret edebilecektir.

4)      Engelli yakınlarının yanlarında getirdiği açık ürünler teslim alınmayıp kapalı ambalajlı ürünler teslim alınacaktır.

5)      Engelli yakınları, engelli ile görüşme esnasında engellinin psikososyal durumunu olumsuz yönde etkileyecek hal ve hareketlerde bulunmamalıdır.

6)      Diğer engelli bireyleri olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir davranışta bulunulmamalı ve diğer engelli bireylerle sosyal mesafe korunmalıdır.

7)      Herhangi bir engelli bireyin mahremiyetini açık edecek herhangi bir davranışta bulunulmamalıdır.

  

Paylaş: